Miért van jelentősége egy fénymásoló papír esetében a gramm súlynak?
A magyar piac - nem ipari felhasználásra - jellemzően a 80 grammos papírt használja.
Ezt a forgalmazók legtöbbször feltüntetik a termékeik csomagolásán. Sajnos azonban a vásárló nem lehet mindig 100%-ig biztos abban, hogy a csomagoláson belül található papír valóban olyan súlyú, mint, amit arra írtak. Gyakran találkozunk a magyar piacon olyan fénymásoló papírral, aminek a tényleges súlya 70-75 gramm közé esik, vagyis közel sincs 80 gramm.
Mekkora eltérés elfogadható, illetve mi történik, ha adott papír a tűréshatáson túl van?
Amikor fénymásoló papírok súlyáról van szó, max. 4% eltérés lehetséges, tehát 80 grammos papír esetében 76,8 gramm és 83,2 gramm közé kell esnie ennek az értéknek.
Amikor valaki ennél kisebb súllyal rendelkező papírt vásárol (akár tudatosan, akár azért, mert megtévesztették), akkor a következővel szembesülhet: Ha csak egy-egy lapot nyomtat és a nyomtatója nem melegszik fel, lehetséges, hogy észre sem fogja venni, hogy a termék nem a megadott súlyban készült. De amikor 20-30 oldalt is nyomtatna egyszerre, ott bizony előfordulhat, hogy a nyomtatás közepén vagy végén a papírok összecsúsznak és a nyomat használhatatlanná válik. Vannak viszonylag érzékeny nyomtatók, amelyek azonnal hibákat jeleznek. 2023-ban zártak ki a Közbeszerzésből azért céget, mert nem megfelelő terméket szállított be és a nagy értékű nyomtató feladta a vele való küzdelmet.
Legutóbbi bejegyzések
- A fénymásoló papírok főbb paraméterei
- Milyen szalagot tehetek POS terminálba?
- Milyen szalagot tehetek hőnyomtatóba?
- Milyen szalagot tehetek pénztárgépbe?
- Hőpapírok POS terminálba
- POS terminál szalag méretek
- Mit jelent a fénymásolópapíroknál az "A", "B" és "C" minőség?
- Mit jelent a hőpapíron a 57*40mm (55 gr) 13/15mm 16,3 m adatsor?
- Miért van jelentősége egy fénymásoló papír esetében a gramm súlynak?
- Néhány szó az EPR-ről