Hogyan kerül a hőpapírok hátoldalára a tartalom?
Jogszabály ugyan előírja Magyarországon, hogy a hőpapírok hátulján milyen kötelező szövegnek kell megjelennie, de sokan tapasztalhatták azt, hogy ez a nyomat, ami rákerül, kicsi, nem a szalag teljes hosszában van, olykor elmosódott, olvashatatlan és a szükséges információkat sem tartalmazza.
Ennek nagyon egyszerű magyarázata van. A szalagok hátuljára olyan nyomatot elhelyezni, ami a rendeltetésének is megfelelő, nagyon nehéz feladat, speciális és drága nyomtatót igényel. Egy meghatározott gr súly alatt nem is áll meg a nyomat a papíron, mert ahhoz túl vékony.
A mi szalagjaink esetében 4 méter hosszú, olykor 3,5-4 tonna súlyú jumbo tekercsekből készül a termék. Ezt egy gépre felhelyezik és elkezdik egy másik corra áttekercselni róla a papírt. Ahogy jön le a papír 55 mm vagy éppen 75 mm szélességben, egy nyomtató halad el a papír felett és hosszában, egy színben elhelyezi a nyomatot a felületre. Nem utólag és nem keresztben, hanem a gyártás során és hosszában. Amikor a már megnyomtatott papírt a másik hengerre feltekercselték, mint egy sajtot szeletelik 56 mm vagy 79 mm szélességben. Ezekből a már megnyomtatott és méretre vágott tekercsből készül a termék.
Legutóbbi bejegyzések
- A fénymásoló papírok főbb paraméterei
- Milyen szalagot tehetek POS terminálba?
- Milyen szalagot tehetek hőnyomtatóba?
- Milyen szalagot tehetek pénztárgépbe?
- Hőpapírok POS terminálba
- POS terminál szalag méretek
- Mit jelent a fénymásolópapíroknál az "A", "B" és "C" minőség?
- Mit jelent a hőpapíron a 57*40mm (55 gr) 13/15mm 16,3 m adatsor?
- Miért van jelentősége egy fénymásoló papír esetében a gramm súlynak?
- Néhány szó az EPR-ről